• 4a w Morskim Centrum Nauki
          • 4a w Morskim Centrum Nauki

          • W piątek klasa 4 a wybrała się do otwartego parę dni temu Morskiego Centrum Nauki. Wszyscy bawili się wspaniale, mogąc poznawać tajniki żeglarskiego życia przez eksperymentowanie i odkrywanie możliwości interaktywnych eksponatów. A na koniec był seans w Planetarium.

            Klasa 4a decydowanie poleca wizytę w Morskim Centrum Nauki!

        • Radość i dobro...czyli, Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Radość i dobro...czyli, Dzień Dziecka w naszej szkole

          • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się impreza dla wszystkich naszych uczniów. Młodsze klasy miały zorganizaowane zabawy sportowe w ramach programu Młodzi w akcji realizownego przez p. Beatę Lipceką, natomiast starsze warsztaty z różnych dziedzin od gastronomii, przez sztukę po technologię wramach programu Szkoła demokracji relizowanego przez p. Agnieszkę Olender. Impreza nie odbyłaby się bez wspaniałego zaangażowania naszych uczniów. Pod kierownictwekm koordynatorek prowadzili zajęcia tematyczne i atrakcje sportowe. Dzięki nim każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Możnaby powiedzieć, że nasz Dzień Dziecka wpisuje się również w idee: "Dzieci-Dzeciom". W relizacji Dnia Dziecka wspaniale wsparł nas również Szpital "Zdroje", którego pracownicy przeprowadzili zajęcia profilaktyki i pomocy medycznej dla naszych uczniów. Na koniec każdy został poczęstowany pysznym hot-dogiem, prosto z naszej szkolnej kuchni.

             

            Podczas Dnia Dziecka odbyła się również LOTERIA dla naszego ŁUKASZKA, który dzielnie walczy z bardzo ciężką chorobą. Wspanale po raz kolejny zaangażowali się Rodzice klasy 5a, klasy Łukaszka. Radość z możliwości pomocy Łukaszkowi, połączona z radością z wylosowanych przedmiotów na pewno przyniesiesie wiele dobra. 

            Bardzo dziękujemy, ofiarodawcom, którzy przekazali wspaniałe rzeczy pod losy: Limfoterapia.Centrum Terapeutyczno- Edukacyjne. Agnieszka Wilczyńska, RMF FM, RMF MAXX, Przeoczenia, greenteamszczecin, Fundacja Moniki Pyrek, PAPCOM

             

            Wierzymy, że dzień, ten mimo pochmurnej pogody, dla każdego Dziecka i nie tylko, był radosny. 

        • 7c i 8b w berlińskim Zoo
          • 7c i 8b w berlińskim Zoo

          •  

            Po trzech dniach egzaminów dla klas ósmych i testów próbnych dla klas siódmych nadszedł zasłużony czas na odpoczynek…

            Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na zwiedzanie berlińskiego Zoo, największego pod względem ilości zwierząt (ponad 20.000 na 33 hektarach zieleni) – wśród nich wiele zagrożonych gatunków. Atrakcją ogrodu jest jedyna w Niemczech Panda Duża oraz możliwość obserwowania zwierząt w porze ich karmienia z komentarzem opiekunów i tu przydaje się znajomość języka niemieckiego, bo można dowiedzieć się o zwierzakach wielu ciekawostek. Nam udało się obserwować dokarmianie goryli, pand i wilków polarnych. Dla młodszych, ale również i starszych, ciekawym doświadczeniem jest kącik „Hans im Glück”, w którym możemy głaskać i sami dokarmiać kozy, owce, koniki i osiołki.

            Na terenie Zoo w historycznym budynku z 1913 roku znajduje się wielkie akwarium. Na trzech piętrach spotkamy mieszkańców morza, gady, płazy i insekty.

            W berlińskim ogrodzie można spędzić cały dzień, znajdziemy tam bowiem miejsca do odpoczynku dla zmęczonych wędrówką, place zabaw dla dzieci, kawiarenki i restauracje, a nawet sklep z pamiątkami.

            Tradycyjnie podczas każdego pobytu w stolicy Niemiec zwiedzamy miasto, aby pokazać tym, którzy przyjechali tu po raz pierwszy i utrwalić tym, którzy są tu kolejny raz, najważniejsze obiekty: Reichstag, Plac Paryski, Bramę Brandenburską, fragmenty Muru Berlińskiego, Alexanderplatz, Wieżę Telewizyjną, Aleję Unter der Linden.

        • Spotkanie z twórcą Baltiego
          • Spotkanie z twórcą Baltiego

          • 10 marca klasa 2a i 5c miały niecodzienne spotkanie. Zagościł u nas p. Bohumir Soukup, twórca linii narzędzi SGP (Soukup Graphic Programming) do nauki programowania dla dzieci i młodzieży - znanego nam Baltiego. Zajęcia odbyły się w formule online. Pan Bohumir przeprowadził zajęcia programowania w Baltiem. Pokazał możliwości nowej webowej wersji Baltiego. Zarówno uczniowie klasy 2 jak i 5 świetnie sie bawili. Okazuje się, że platforma jest stworzona zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów. To wielkie wyróżnienie dla nas, że sam twórca przeprowadził z naszymi uczniami zajęcia za co serdecznie DZIEKUJEMY. Wyróżnienie to uzyskaliśmy dzięki współpracy z metodykami ZCDN: p. K. Jaworskim i p. K. Korońskim, p.J. Olczakiem, za co również serdecznie dziękujemy.

        • LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL w 2a
          • LEGO EDUCATION SPIKE ESSENTIAL w 2a

          • Uczniowie klasy 2a rozpoczęli przygodę z Lego Education Spike Essential. Podczas zabawy uczyli się samodzielnie rozwiązywać problemy, współpracowali ze sobą, ale również poznawali podstawy programowania. Praca z w/w zestawem Lego pozwoliła dzieciom rozwijać samodzielne i krytyczne myślenie. A wszystko to dzięki ćwiczeniom praktycznym, w trakcie których każdy uczeń stał się inżynierem. Samodzielnie budował model i go testował, sprawdzając osobiście, czy jego założenia okazały się prawdziwe i konstrukcja została zaprogramowana poprawnie. 

        • Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Szantowej - Zdroje 2023
          • Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Szantowej - Zdroje 2023

          • 26 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 65 w Szczecinie odbył się 21 Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Szantowej - Zdroje. Uczestniczą w nim przedstawiciele   szczecińskich szkół podstawowych. W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła miała swoje reprezentantki: Dianę Berdyievą oraz Oleksandrę Savenko. Obie uczennice są z klasy 6a. Zaśpiewały dwa utwory: "A morze tak, a może nie" oraz "Wallerman". Ich występ zachwycił widownię, ale przede wszystkim jury konkursowe, które naszemu duetowi przyznało 3 miejsce. W konkursie brało udział dwudziestu wykonawców: soliści, duety, zespoły wokalne i chóry. Tym bardziej doceniamy sukces i gratulujemy.

        • Mistrz kartografii
          • Mistrz kartografii

          • W kwietniu w ramach Miesiąca Przyrody poszukiwaliśmy mistrzów kartografii. Kartografia jest dziedziną nauki zajmującą się zasadami tworzenia, opracowania i edytowania map, których istotą jest przedstawienie przestrzeni geograficznej na płaszczyźnie a także możliwościami korzystania z ich treści. 17 kwietnia w godzinach popołudniowych nasi uczniowie brali udział w zajęciach podczas których mogli się wykazać znajomością w tej dziedzinie. Spośród uczestników najlepsi okazali się uczniowie : Maya Manke kl.5c, Oliwia Mazur kl. 5b, Michał Klinowski kl. 6c oraz Adam Szymaszkiewicz kl.8f. Wszyscy oni otrzymali tytuł Mistrza Kartografii. Gratulujemy

        • GeoNight 2023
          • GeoNight 2023

          • W połowie kwietnia uczniowie naszej szkoły z klasy : 8b, 8c oraz 8f, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach, Miesiąca Przyrody - GeoNight2023". Były to zajęcia skierowane do miłośników geografii, którzy w godzinach popołudniowych poznawali różnorodność otaczającego nas świata przyrodniczego i społeczno-gospodarczego. Wydarzenie to wspiera Polskie Towarzystwo Geograficzne. W rezultacie nasi uczniowie przygotowali prognozę dla Kanady, Ameryki, Korei i Jerozolimy......czyli kilkudziesięciu wsi położonych na terenie Polski. Druga mapa dotyczyła klasyfikacji nazw rzek ze względu na pochodzenie. Dane z Elektronicznego słownika hydronimów Polski posłużyły do podziału nazw na pięć grup językowych: przedsłowiańską, słowiańską, polską niemiecką oraz bałtycką. Ponadto w sali informatycznej część uczniów poznawało tajniki crowdmappingu, dzięki czemu w granicach Szczecina pojawiło się kilkadziesiąt nowych punktów dotyczących miejsc przyjaznych i nieprzyjaznych odpoczynkowi. Z kolei wykonując numeryczny model terenu policzyliśmy jaką długość drogi do szkoły mamy pod górkę a jaką z górki. Okazało się, że wszyscy uczniowie mają z górki do szkoły. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jako jedyna ze Szczecina brała udział w tego typu wydarzeniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również GeoNigh zawita do naszej szkoły.

        • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

          • 14 kwietnia w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Szczecinie, przy ul. Żołnierskiej 4 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Klasy 3a, 3b i 5b wzięły udział w apelu poświęconemu zamordowanym w 1940 roku w Katyniu, Twerze i Bykowni funkcjonariuszom Korpusu Ochrony Pogranicza i Policji Państwowej. Dzięki gościnności Pana Komendant mieliśmy również okazję obserwować jak wygląda praca funkcjonariuszy SG.

        • Dzień dobry! Dziś Dzień Dobra!
          • Dzień dobry! Dziś Dzień Dobra!

          • W czwartek nasza szkoła brała udział w tegorocznych obchodach Dnia Dobra. Włączyliśmy się w akcję Caritasu, organizując kiermasz słodkości. Jak zawsze cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Na stołach pojawiło się mnóstwo przepysznych wypieków, które rozeszły się w błyskawicznym tempie, zapełniając jednocześnie charytatywną skarbonkę. Zebrane pieniądze zostały przekazane Caritasowi i zostaną wykorzystane do tego, by pomóc najbardziej potrzebującym.

            Dziękujemy! Dzięki Wam DOBRA jest więcej!

            Szkolny Klub Wolontariatu 

        • Leśna Sobota
          • Leśna Sobota

          • Pierwsza, nasza wspólna zabawa w terenie w ramach "Miesiąca Przyrody "miała miejsce 1 kwietnia. Pogoda spłatała nam primaaprilisowego psikusa, bo zamiast przyjemnej wiosennej aury, było mokro i zimno! Spotkaliśmy się koło szkoły. Po turystycznym przywitaniu ruszyliśmy w drogę. Naszym celem było dotarcie do jeziorka Bartoszewo. Korzystając z autobusu i tramwaju dotarliśmy do Pilchowa. Stąd szlakiem czarnym a następnie czerwonym ruszyliśmy w kierunku jeziora. Trasa ciekawa. Było co podziwiać, bo miejsce jest wyjątkowo malownicze. Na szlaku rosną pomnikowe drzewa: dęby i buki liczące sobie ponad 400 lat. Minęliśmy pomnikowe okazy dębów Tata i Mama, nazwane tak na cześć Stefana i Barbary Kaczmarków – zachodniopomorskich krajoznawców. Maszerując świetnie się bawiliśmy. Mieliśmy do wykonania różnorodne zadania: m.in. Taniec Turysty, rzut szyszką do celu, rozwiązanie rebusów i krzyżówek przyrodniczych. Po dotarciu do Bartoszewa potwierdziliśmy zdobyte punkty w książeczkach odznak turystycznych: OTP oraz Turysta Przyrodnik.

        • Lekcja ze zdrowego żywienia
          • Lekcja ze zdrowego żywienia

          • 19 kwietnia uczennice klasy 8d postanowiły podzielić się wiedzą na temat zdrowego żywienia oraz układu pokarmowego. Przeprowadziły lekcje we wszystkich klasach trzecich i przedstawiły swoim młodszym kolegom i koleżankom zasady zdrowego żywienia oraz Piramidę Zdrowego Żywienia. Celem lekcji było przede wszystkim uświadomienie dzieciom wpływu odżywiania na kondycję zdrowotną. Zachęta do zmiany stylu życia poprzez zdrowe odżywianie. Podczas tych zajęć uczniowie młodszych klas mogli się zintegrować i pracować w grupach.

        • Mikroskopowanie
          • Mikroskopowanie

          • Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję poćwiczyć mikroskopowanie. Obserwowali oni z zaciekawieniem elementy budowy organizmów niewidoczne gołym okiem. Mikroskop umożliwił im spojrzenia w głąb tajemniczego mikroświata przyrody. Dzięki możliwości mikroskopowania uczniowie udoskonalili umiejętność samodzielnej obserwacji pod mikroskopem obiektów: krwinki czerwone człowieka i żaby, komórki liścia moczarki kanadyjskiej, aparaty szparkowa liścia oraz wiele innych preparatów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego w tym człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się preparaty narządów człowieka.

        • Warsztaty z geomorfologii
          • Warsztaty z geomorfologii

          • W ramach obchodów IV Międzynarodowego Tygodnia Geomorfologii, na terenie Szczecina odbył się GeoSpacer pt.: "Szczecin pod lodem?", którego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły z klasy 8d. Geomorfologia to nauka o formach rzeźby powierzchni Ziemi oraz procesach je tworzących i modyfikujących.Do form geomorfologicznych zaliczamy m.in. procesy glacjalne. W poszukiwaniu śladów działalności lądolodu skandynawskiego wybraliśmy się w rejon Syrenich Stawów, południowych zboczy Wzgórz Warszewskich oraz pomnika przyrody "Głaz Niemierzyński". Spacer miał także charakter warsztatów obejmujących poznanie technik wierceń geologicznych w głąb powierzchni ziemi oraz metod obliczenia rozmiarów polodowcowych form terenu. Inicjatorem spaceru był Instytut Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego a wydarzeniom z terenu całej Polski patronowało Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich. Nasza Szkoła jako jedyna ze Szczecina, oraz druga z terenu województwa zachodniopomorskiego brała udział w tym ciekawym wydarzeniu. 

        • Laboratorium młodego przyrodnika
          • Laboratorium młodego przyrodnika

          • 5 kwietnia w ramach miesiąca przyrody, klasy 4, sprawdzały, dlaczego tereny zielone są potrzebne w miastach?  Ósmoklasiści przeprowadzali doświadczenie, w którym wykazaliśmy po analizie wyników, że roślinność w aglomeracjach miejskich spełnia bardzo ważną rolę w zatrzymywaniu wody opadowej, nie doprowadzając do podtopień, które niestety coraz częściej się zdarzają po ulewnych deszczach. 

            Wniosek jest jeden - tereny zielone są potrzebne w miastach, bo oprócz walorów estetycznych i zdrowotnych zapobiegają powodziom!

        • 1a i 3b na występie baletowym "Brzydkie kaczątko"
          • 1a i 3b na występie baletowym "Brzydkie kaczątko"

          • 27.03 klasa 1a i klasa 3b wybrała się na występ baletowy podopiecznych Fundacji Balet "Brzydkie Kaczątko". Jedną z podopiecznych Fundacji jest nasza koleżanka z 3b, Natasza.

            Uczniowie wybrali się na występ z niekrytą ekscytacją.

            Spektakl na scenie Teatru Polskiego na Łasztowni bardzo przypadł do gustu naszym uczniom. Mogliśmy obserwować występy taneczne podopiecznych fundacji w każdej kategorii wiekowej, dzięki czemu widzieliśmy postęp jaki wykonują tancerze na przełomie lat.

            Dzieci szczególnie zachwycone były najmłodszą grupą występującą w roli przesłodkich króliczków. Na dziewczynkach duże wrażenie zrobiły sceny z łabędziami oraz jedyny występujący tancerz - w roli koguta i łabędzia.

            To było bardzo udane wyjście.

        • Klasy drugie i trzecie z wizytą w krainie baśni 
          • Klasy drugie i trzecie z wizytą w krainie baśni 

          • W czwartek uczniowie klasy 7b, 8b i 8c zaprosili młodszych kolegów z 2 i 3 klas na spotkanie z bohaterami baśni. Dzieci obejrzały trzy inscenizacje baśni oraz odpowiedziały na wiele pytań dotyczących baśniowej tematyki. Wszyscy świetnie się bawili i aktywnie spędzili czas.

        • PODSUMOWANIE WOJEWODZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO OTWÓRZMY NASZE SERCA
          • PODSUMOWANIE WOJEWODZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO OTWÓRZMY NASZE SERCA

          • 16 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Otwórzmy nasze serca”.

                        Zadaniem uczestników było napisanie wiersza inspirowanego tytułem konkursu. Pokazanie tego, co czują, o czym marzą, czego pragną młodzi poeci ze szkół podstawowych całego województwa.

            Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

            Podczas uroczystej gali, w której udział wzięli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami, przedstawione zostały fragmenty utworów poetyckich młodych autorów. Recytatorzy z klas 4b oraz 7b pięknie zaprezentowali wiersze swoich rówieśników. Towarzyszyli im instrumentaliści – Tymon z klasy 4b, który zagrał na gitarze klasycznej oraz Stanisław z klasy 7b grający na saksofonie.

            Słowa wierszy poruszyły wszystkich obecnych. Okazało się, że współcześni uczniowie potrafią w przejmujący i poruszający sposób ubierać w słowa swoje odczucia i spostrzeżenia dotyczące otaczającej ich rzeczywistości.

            Przewodnicząca jury, pani Małgorzata Roszak, dokonała podsumowania konkursu, a następnie pani dyrektor Anna Rakowska wręczyła nagrody wszystkim laureatom oraz podziękowała nauczycielom – opiekunom, którzy pomogli uczestnikom konkursu zadbać o poprawność języka i wspierali młodych adeptów sztuki poetyckiej w procesie twórczym.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy oraz ich opiekunom za podjęcie wysiłku i stworzenie oryginalnych, wzruszających, pełnych ciekawych spostrzeżeń utworów poetyckich. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja konkursu będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.

             

            Organizatorzy konkursu – nauczycielki języka polskiego oraz nauczycielka bibliotekarka

             

        • Zabawy 2a z Codey Rocky 
          • Zabawy 2a z Codey Rocky 

          • Uczniowie klasy 2 a przekonali się, iż sympatyczny robot Codey Rocky bawi i uczy, pokazując, że w świecie nowoczesnych technologii, każdy może być programistą! Zadaniem robota jest rozwijanie umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia, poprzez wprowadzenie użytkowników w fascynujący świat programowania, robotyki, a nawet sztucznej inteligencji. Na zajęciach uczniowie korzystali z aplikacji Makeblock, dzięki której mogli sterować robotami. Mapa odwzorowująca miasto pozwaliła na zabawę robotem - sterując tabletem.

            Uczniowie mogli wykonywać zadania polegające na zaprogramowaniu drogi robota (bloki ruchu), aby docierał do oznaczonych miejsc parkingowych lub wykorzystać czujnik Codey Rocky i zaprogramować tryb śledzenia linii, aby robot poruszał się automatycznie po narysowanych czarnych liniach. Zadania były bardzo ciekawe, a uczniowie świetnie się bawili.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
      • 91 487 33 03
      • ul.Czorsztyńska 35 71-201 Szczecin Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych