• Światowy Dzień Kota

• Światowy Dzień Kota to jedno z najpopularniejszych nietypowych świąt w roku.
            Idea jego obchodów narodziła się we Włoszech w 1990 roku, zaś w Polsce funkcjonuje od 2006 roku. 17 lutego uczniowie klasy 1a wcielili się w role tych milutkich czworonogów, naśladując ich ruchy oraz odgłosy. Dzieci poznały budowę kota i opisywały jego wygląd. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały także ciekawostek dotyczących życia kota. W tym dniu uczniowie znacznie wzbogacili swoją wiedzę na temat mruczących czworonogów, poznali powiedzenia z nimi związane, wykonali prace plastyczne przedstawiające kociaki oraz  poznali kocie zabawy i piosenki.

Włączyliśmy się w obchody tego święta, aby podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także przypomnieć o niesieniu pomocy bezdomnym zwierzętom.